Wolontariat

Kochasz swoje miasto i fascynuje Cię jego historia? Chciałbyś się odwdzięczyć ludziom, od których otrzymaliśmy w spadku naszą Małą Ojczyznę? Dołącz do nas!

W każdą sobotę, jeśli tylko pozwala na to pogoda,  otwieramy cmentarz i pracujemy przy konserwacji od godziny 9.00. Każda para rąk się przyda. Wystarczy przynieść ze sobą rękawiczki i sekator. Wspólnie możemy o wiele więcej!

Nie zwlekaj i przyjdź do nas w najbliższą sobotę. Wolontariat na cmentarzu do niczego nie zobowiązuje. Rozpoczynamy zazwyczaj o godzinie 9 i pracujemy tak długo jak tylko możemy. Pod tym względem panuje pełna swoboda. Po zapoznaniu się z zasadami według których wykonujemy prace porządkowe można bez problemu przystąpić do działania. Nie wymagamy żadnych specjalnych umiejętności. Dla nas liczy się tylko zapał i zamiłowanie do naszego wspólnego miasta. Tutaj spotkasz jedynie oddanych słusznej sprawie ludzi. Nie interesują nas podziały. Wszystkich nas łączy jeden wspólny cel i wartość wyższa, którą się kierujemy.

Jeśli uważasz, że to coś dla Ciebie, serdecznie zapraszamy. Przyjdź, poznaj nas, spróbuj jak w prosty sposób można przyczynić się do powstania pięknego dzieła będącego owocem naszej wspólnej idei – z myślą o przyszłości, z pamięcią o przeszłości. Do zobaczenia na cmentarzu :)

Cmentarz 1833 Bielsko