O projekcie

Strona jest poświęcona projektowi ratowania zabytkowego cmentarza ewangelickiego przy ulicy Frycza-Modrzewskiego w Bielsku-Białej

.2016.05.03-008

Stworzyliśmy ją jako wolontariusze i świadomi mieszkańcy Bielska, którym historia miasta leży na sercu. Pragniemy ocalić od zapomnienia i od zniszczenia to niesamowite miejsce, na którym spoczywają wybitni bielszczanie.

Jesteśmy dumni z naszego miasta i korzystając z dotychczasowych osiągnięć dbamy o rozwój, pamiętając jednak komu to wszystko zawdzięczamy. Wdzięczni za przekazaną nam miłość do miejsca, w którym żyjemy, oddajemy hołd ludziom odpowiedzialnym za jego dzisiejszy charakter, poprzez pracę i zaangażowanie na rzecz ich pamięci.

Wykonujemy różne zawody, mamy różne zainteresowania, różne poglądy itd., ale łączy nas wspólna idea i miłość do Bielska-Białej. To co nas jednoczy jest jednocześnie motorem do dalszego działania w postaci organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń, z których dochód przeznaczamy na dalsze prace renowacyjne.

Odważnie patrzymy w przód nie zapominając jednocześnie o tym co już było. Z szacunkiem pochylamy się nad naszą wspólną historią tworząc park pamięci z myślą o naszych potomkach, którzy z bielską dumą w sercu przychodzić będą w to miejsce i poznawać przeszłość swojego miasta.

Pielęgnując pamięć o naszych przodkach utrzymujemy ich wciąż przy życiu kierując się sentencją:

Tod ist nur, wer vergessen ist (Nie żyje tylko ten, kto został zapomniany)

Dodaj komentarz

Cmentarz 1833 Bielsko